İki Bölmeli Kursak

     Firmamız ülkemizde ve yurtdışında kullanılan tarım makinalarına yönelik olarak plastik aksamlar üretmekte olup halizarda sektörün hizmetine sunduğu tohum bırakma ünitesini (Kursak) yenilikçi bir anlayışla geliştirmiş bulunmaktadır.        

     Ürünümüz diğer modellerden farklı olarak kursağın kasası iki parçalı tasarlanmıştır. Bu özelliğiyle üretim aşamasında toplanmasından dolayı nihai bir ürün hüvviyetine erişmiş olup  makina üreticilerine büyük bir montaj kolaylığı sağlayacağı düşünülmektedir. Böylelikle tarım makinası üreticileri ürettikleri makinaları daha hızlı bir şekilde toplayarak pazara sunabilecek ve üretim adetlerini arttırabileceklerdir.

     İnce ve kalın tohumların ayrı haznelerden ekilmesine yarayan  çift sürgü sistemi, sürgü yüzeylerindeki eğimli kanal ile geliştirilmiş ve makina sandığındaki tohumun kursağın içine kolay ve hızlı bir şekilde sevkedilmesi  hedeflenmiştir.

      Piyasadaki diğer ürünlere nazaran yeni modelimizin daha geniş yapısı sayesinde çiftçinin kılçıklı tohumların ekiminde yaşadığı sorunlardan olan kursak içi ve sadık ağzı tohum sıkışmalarının önüne geçilmiş ve sistemimizin kararlığılı ile hassasiyeti yükseltilmiştir.